Türkiye Muaythai Federasyonu faaliyet planında yer alan Çocuklar (minik ve yıldızlar –kız-erkek) Türkiye Muaythai Şampiyonasını Muaythai Federasyonu yönetim kurulun kararı ile proje haline getirilerek adını ÇANAKKALE VE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ TÜRKİYE ÇOCUKLAR MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI olarak yapılmaktadır.

 

10 Temmuz 2018 tarihinde başlayan ve 16 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek olan Şampiyona ''Bir Gün Spor Bir Gün Siper'' sloganı ile yeni yetişen nesil çocuklarımıza bir gün müsabaka bir gün de Çanakkale Şehitlikleri, Müzeler ve Nusret mayın gemisinin rotası gezdirilerek çocuklarımıza Türk tarih bilincini ve ecdatlarımızın atalarımızın vatan müdafaasında verdikleri mücadeleyi aşılamak amaçlanmıştır.

 

Şampiyonaya Sporcu, Antrenör, Hakem ve Sporcu yakınları olmak üzere Türkiye’nin her yerinden toplam 100 yakın kişi katılım sağlamıştır.

 

Şampiyonaya katılan bütün sporcu, antrenör, hakem ve velilere Muaythai Federasyon logosu, Çanakkale destanı ve 15 temmuz ile ilgili görsel ve logo baskılı tişört, şapka ve poşetler dağıtılmıştır.

 

Şampiyonaya katılan sporcu, antrenör, hakem ve velilere Muaythai Federasyonu talebi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu müdürlüğüile görüşmeleri sonucunda ücretsiz konaklama sağlanmıştır.

 

11 Temmuz 2018 Tarihinde Faaliyetin açılış töreni Muaythai Federasyon Başkanı Halil Durna'nın konuşması ile başladı. 
Başkan Halil Durna'nın;Federasyon olarak geçen yıllarda Şehit Polisimiz Fethi Sekin, Şehit Askerimiz Ömer Halis Demir, Şehit Polisimiz Demet Sezen adına Şampiyonalar düzenledik ve tüm şehitlerimiz andık, bugün ise Çanakkale Destanı ve 15 Temmuz Destanı şehitleri adına özelikle geleceğimizin alt yapısı, önceliğimiz olan çocukların katılımı ile gerçekleşen Türkiye Şampiyonasını Çanakkale ve 15 Temmuz Destanı şehitlerinin anısına Şampiyona düzenledik, faaliyetin yapılmasına destek olan Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımızı, KYK Müdürlüğümüzü, Federasyon Genel Sekreterimiz Korkmaz Atalay olmak üzere Yönetim ve tüm kurullarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

Açılış Konuşmaları ardından, Sayın Şevki YILMAZ Çanakkale Destanı ve 15 Temmuz Destanı ve olayları hakkında tarihi bilgi ve konuşma yaptı.

 

10 Temmuz 2018 günübaşlayan Çanakkale Destanı ve 15 Temmuz Şehitleri Çocuklar Muaythai Türkiye Şampiyonası 16 Temmuz 2018 sona erecek...